Gitary Yamaha

GITARY YAMAHA
Mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ta reguła nie zawsze się sprawdza, a dowodem tego jest koncern Yamaha. Yamaha powstała w roku 1887, a założycielem był Torakusu Yamaha. To właśnie ta firma zbudowała pierwsze pianino w Japonii, a w 1907 roku Pianina i organy Yamahy zostały nagrodzone Honorową Główną Nagrodą na Targach Światowych w Saint Louis. Pierwszy syntezator z systemem MIDI również został stworzony przez Japońską firmę, co jest kolejnym dowodem na to, że pracownicy tej marki już wtedy znali się na swojej pracy. Od roku 1955 firma jako Yamaha Motor Company zaczęła produkować Motocykle, skutery śnieżne, motorówki, a także silniki. W przypadku sprzętu motoryzacyjnego było podobnie jak z instrumentami, czyli jedno i drugie zyskało status produktu najwyższej jakości. Skupmy się jednak na gitarach, które są dziś bardzo ważnym filarem Yamahy.

Yamaha Pacifica
Yamaha Pacifica jest prawdopodobnie najbardziej znaną serią Japońskiego koncernu. W tej serii znaleźć można doskonałe gitary dla początkujących i zaawansowanych gitarzystów. Instrumenty te są bardzo uniwersalne i z powodzeniem są wykorzystywane zarówno do delikatnego grania jak i muzyki znacznie cięższej, a różnorodność tą zapewnia nam zastosowanie w gitarze dwóch przetworników single coil i przystawki humbucker. Gitary z serii Yamaha Pacifica są doskonałym wyborem dla każdego gitarzysty, który ceni sobie wygodne i solidnie wykonane gitary. Warto wspomnieć, że gitarzysta Mike Stern jest posiadaczem gitary sygnowanej swoim nazwiskiem, którą zbudowała Yamaha.

Yamaha SBG
Gitary z serii SBG przypominają wyglądem gitarę Gibson SG, lecz ich brzmienie różni się od Gibsona. Gitara ta doskonale nadaje się do mocnej muzyki. Instrument ten jest bardzo wygodny, posiada dynamiczne, jasne brzmienie a cztery pokrętła, dwa od głośności i dwa od barwy sprawiają, że brzmienie można znakomicie modulować. Posiadaczem takiej gitary jest Phil X znany zespołu The Drills i z internetowego sklepu muzycznego Fretted Americana. Phil X zmodyfikował swoją gitarę, zdejmując z niej przetwornik przy gryfie. Jak sam twierdzi, przetwornik można wyciszyć, ale wciąż są tam magnesy, które swoim przyciąganiem wpływają na dynamikę gry.

Gitary akustyczne
Grzechem byłoby nie wspomnieć o gitarach akustycznych, ponieważ Yamaha i w tej dziedzinie pokazuje, że zna się na rzeczy. Najbardziej znaną akustyczną Yamahą jest wśród początkujących gitarzystów model F 310, który na wielu forach jest przykładem wspaniałej gitary za niewielkie pieniądze. Jeżeli zależy nam na instrumencie znacznie bardziej profesjonalnym, wtedy warto zainteresować się modelem FG 700S, który może z powodzeniem konkurować z wieloma gitarami akustycznymi z wyższej półki.

Czy wiesz, że…
Yamaha poza jednośladami, motorówkami, silnikami i wspaniałymi instrumentami wyprodukowała także niewielką ilość samochodów, jednak nie byle jakich. Jest to samochód Yamaha OX99-11, który został zbudowany w 1992 roku i osiągał prędkość 100km/h już w 3,2 sekundy.

Podsumowanie
Koncern Yamaha jest najlepszym dowodem na to, że pod jedną nazwą mogą kryć się produkty zupełnie od siebie różne, a jedyne co je ze sobą łączy to wysoka jakość. Jeżeli szukają Państwo doskonałej gitary elektrycznej, akustycznej czy basowej to warto zainteresować się sprzętem firmy Yamaha.