YAMAHA F310

Dzisiejszy rynek instrumentów muzycznych jest pełen producentów, którzy prześcigają się w pomysłach i starają się ze wszystkich sił by zdobyć klienta. Nie ma pewnej recepty na sukces, ale można przypuszczać, że zajmując się jednym rodzajem instrumentów, można skupić się na nich na tyle, by sama ich jakość zyskała uznanie muzyków. Z tego schematu wybija się Yamaha, która nie tylko zajmuje się wieloma rodzajami instrumentów, ale także znana jest z produkcji sprzętu, który nie jest związany z muzyką. Mimo to wszystkie produkty tej marki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, i nie inaczej jest w przypadku gitar. Yamaha zajmuje się między innymi produkcją bardzo cenionych gitar akustycznych, a jednym z najpopularniejszych modeli jest Yamaha F310. Gitara ta posiada świerkową płytę wierzchnią, oraz spód i boki wykonane z drewna meranti. Takie połączenie oferuje ciepłe brzmienie, pełne średnich tonów, które jest przy tym bardzo czyste i wyraźne. Samo wykonanie stoi na tak wysokim poziomie, że gitara wybierana jest nie tylko przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, ale także przez gitarzystów z dłuższym stażem gry. Yamaha F310 z powodzeniem może konkurować z droższymi gitarami nie tylko pod względem brzmienia, lecz także wygody gry, ponieważ rzadko spotyka się tak dobrze wyprofilowane gitary w tej kategorii cenowej. Na dodatkową uwagę zasługuje także podatność na artykulację. Doświadczeni gitarzyści bardzo docenią ten fakt, ponieważ za pomocą sposobu gry będą mogli wpływać na brzmienie instrumentu, a ci początkujący będą musieli bardziej uważać na błędy, które będą bardziej słyszalne. W ten sposób najszybciej można nauczyć się poprawnego wydobywania dźwięków z gitary.
Instrument ten posiada niską jak na gitarę akustyczną akcję strun, co znacznie ułatwia dociskanie je do podstrunnicy. Należy pamiętać, że wygodę gry możemy dodatkowo poszerzyć, wymieniając struny na cieńszy zestaw, przy którym nie trzeba używać tak dużej siły podczas dociskania.
Yamaha F310 jest instrumentem bardzo przystępnym cenowo, który dowodzi, że nie każda tania gitara jest źle wykonana. Jeżeli szukamy gitary o dobrym, naturalnym brzmieniu, która cechuje się komfortem użytkowania i dodatkowo jest dostępna w przystępnej cenie, to Yamaha F310 jest tym czego nam potrzeba.