YAMAHA PACIFICA 112J

Gitara jest dziś bez wątpienia najpopularniejszym instrumentem, a wpływ na tą popularność ma wiele czynników. Gitara posiada bardzo przyjemne brzmienie, jest mobilna, ale przede wszystkim jest bardzo uniwersalna, ponieważ nie jest to instrument przeznaczony do grania tylko jednego gatunku muzyki. Mówiąc o uniwersalności, warto skupić się na gitarze elektrycznej, ponieważ to ona pozwoli nam osiągnąć najbardziej zróżnicowane brzmienia. To jak zabrzmi nasz instrument zależy między innymi od tego jakiego używamy nagłośnienia czy efektów, jednak należy pamiętać, że gitary elektryczne znacznie różnią się od siebie i niektóre modele mogą być bardziej uniwersalne od innych.
Wybierając gitar elektryczną powinniśmy skupić się na gatunkach muzycznych, które chcemy grać. Jeżeli interesuje nas ciężka muzyka, taka jak ostry rock czy metal, wówczas warto wybierać gitary posiadające przynajmniej jeden przetwornik typu humbucker. Gitara elektryczna może posiadać mostek stały lub ruchomy. Ten drugi pozwala na używanie wajchy, za pomocą której obniżymy lub podwyższymy dźwięk, jednak takie mostki nie utrzymują stroju tak dobrze jak mostki stałe. Są na szczęście takie instrumenty, które przeznaczone są dla osób, które chcą grać w różnych gatunkach muzycznych. Dobrym przykładem jest
Yamaha Pacifica 112J, która zyskuje coraz większą popularność. Gitara wyposażona jest w trzy przetworniki w układzie H-S-S, dzięki czemu gitara doskonale sprawdzi się zarówno w cięższej muzyce jak i gatunkach takich jak jazz czy country. Warto zwrócić uwagę na ruchomy mostek, który bardzo długo utrzymuje prawidłowy strój gitary pomimo częstego używania wajchy. Yamaha Pacifica 112J posiada także bardzo dobrze wyprofilowany gryf i niską akcję strun, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort gry. Gitara ta dostępna jest w bardzo przystępnej cenie, dzięki czemu jest ona doskonałym wyborem dla początkujących gitarzystów , chociaż jakość brzmienia i wykonania zadowoli nawet wymagających gitarzystów z dłuższym stażem gry. Yamaha jest firma znaną z produkcji bardzo różnorodnego sprzętu, nie tylko tego muzycznego. Sprzęt producenta jest zawsze bardzo wysokiej jakości, a instrumenty takie jak Yamaha Pacifica 112J jedyni potwierdzają tą regułę.